Kevätkauden kilpailut, leiritykset, tapahtumat 7.1-31.5.2020 ja kevätnäytös Aladdin 1.6.2020


Päivitetty:
11.3. lisätty ALUSTAVA leiri rytminen ja merkkisuoritukset huhtikuu sekä ALUSTAVA leiri akro ja merkkisuoritukset huhtikuu


Tammikuu:

11.1  Leirit rytminen voimistelu ja akrobatiavoimistelu, Saimaa Stadiumi

Helmikuu:

1.-2.2. LUMME CUP Kv kutsukilpailu, rytminen voimistelu, Saimaa Stadiumi

Maaliskuu:

7.3 Siriuksen 4- vuotis synttäri ja ohjelmakatselmus, Saimaa Stadiumi

19.3. Rytmisen merkkisuoritukset: Kultamerkki, K1 harjoitusten aikana

28.-29.3 Luokkakilpailu rytminen voimistelu, Mikkeli (I, IV, JM JA M)

Huhtikuu:

4.-5.4 Luokkakilpailu, Jyväskylä (III, VI, DUOT/TRIOT, STARA)

18.-19.4 Luokkakilpailu, akrobatiavoimistelu, Tampere (1-3.lk ja Stara)

18.4. ALUSTAVA: Leiri rytminen, Saimaa Stadiumi K1, K2, K3

18.4. ALUSTAVA: Rytmisen merkkisuoritukset: Pronssimerkki, Leirin aikana, aikataulu ilmoitetaan myöhemmin

24.-25.4. Kutsukilpailu Keväthymy, Imatra (valinnainen ikäsarjat K1/K2 sekä Stara) 

25.4. ALUSTAVA: Leiri akro, Saimaa Stadiumi kilpa-akro, jatkoakro

25.4. ALUSTAVA: Akron merkkisuoritukset, Saimaa Stadiumi kilpa-akro, jatkoakro

Toukokuu:

9.-10.5 Extrakilpailu, akrovatiavoimistelu, Espoo (valinnainenkilpailu)

16.-17.5 Luokkakilpailu, Turku (II, V, JOUKKUEET)

16.-17.5 Luokkakilpailu, akrobatiavoimistelu, Mikkeli (1-3.lk)

23.-24.5 Välinekilpailu, Turku

Kesäkuu:

1.6. Kevätnäytös, Aladdin, Mikaeli (liput Ticketmaster.fi )

Leirit (lisätietoa tulossa kevään aikana):

Rytmiselle ja akrobatialle tulossa päiväleirit keväälle 2020. 

Kesäleirit 2020:

Rytminen 1   3.-5.6. ja 8.-12.6. (8 päivää) 

Rytminen 2  15.-17.6. ja 22.-26.6. (8 päivää)

Akrobatia 1  3.-5.6. ja 10.-12.6. (6 päivää)

Akrobatia 2  3.-5.6. ja 10.-12.6. ja 15.-17.6. (9 päivää)

Harraste 1  8.-10.6.

Harraste 2  22.-24.6.

Joukkuevoimistelu  15.-17.6.


Kumppanit

OP Suur-Savo

Tukijat

    

Yhteistyöverkosto

Etelä-Savon Liikunta ry      Suomen voimisteluliitto   Piruetti logo ovaali     Gymnastica Sport