Syyskausi 5.8.-20.12.2019


Syyskuu:

28. 9. 
- Leiri akrobatiavoimistelu, Saimaa Stadiumi (kilpa- ja jatkoakrobatia)
28.-29.9.
- Leiri rytminen voimistelu (K1, K2), Saimaa Stadiumi
28.9. klo. 14-16
- Merkkisuoritukset, Akrobatiavoimistelu ja rytminen voimistelu, Saimaa Stadiumi
28.9. klo 14-16
- Seuran vuosikokous, Saimaa Stadiumi

Lokakuu:

5.10. klo. 13-15 
- Ohjelmakatselmus rytminen voimistelu ja akrobatiavoimistelu, Paukkula
7.10. (harjoitusten aikana)
- Merkkisuoritukset kilpa-akrobatia (pronssimerkki)
12-13.10.
- Imatran kansainvälinen rytmisen voimistelun kutsukilpailu (ylimääräinen kilpailu: 3.luokka ja Stara)
19.-20.10
- Luokkakilpailut rytminen voimistelu, Järvenpää (2 ja 5 luokat)
28.10.
- Merkkisuoritukset rytminen voimistelu (tarvittaessa, kulta- ja hopeamerkki)

Marraskuu:

2.-3.11.
- Leiri akrobatiavoimistelu, Paukkula
2.11.
- Merkkisuoritukset akrobatiavoimistelu, Paukkula
9.11.
- Kilpailut akrobatiavoimistelu, Mikkeli (I-IV luokat parit, triot ja nelikot, AG 0-2 ja Akropuut 1-3)
9.-10.11.
- Leiri Rytminen voimistelu, Paukkula
10.11. klo 14.00-15.30 
- Merkkisuoritukset rytminen voimistelu (stara, pronssi ja hopeamerkki, aikataulu päivitetty)
16.-17.11.
- Kilpailut akrobatiavoimistelu, Tampere (I-IV luokat parit, triot ja nelikot, AG 0-2 ja Akropuut 1-3)
16.-17.11.
- Luokkakilpailut rytminen voimistelu, Vantaa (1 ja 4 luokat)

30.11. 
- Kilpailut akrobatiavoimistelu, Kankaanpää (I-II luokat ja akropuut 1-3)
30.11-1.12
- Luokkakilpailut rytminen voimistelu, Turku (3 ja 6 luokat)

Joulukuu:

6.12
- Itsenäisyyspäivä, ei harjoituksia akron ryhmillä
9.12 klo 18.00
- Näytös: Leijonakuningas, Mikaeli (kaikki seuran voimistelijat)
- Kilparyhmät: K3, K2, K1, jatkoakro, kilpa-akro)m, Kenraalinäytös alkaa klo 14.00, olethan paikalla viimeistään ryhmäsi lämmittelyssä (aikataulu lähetetty sähköpostitse ryhmille)
- Harrasteryhmät: minirytmiset, voimistelukoulut, akrobatia. Lämmittely klo 17.00

14.-15.12.
- Välinekilpailut rytminen voimistelu, Jyväskylä
16.12.
- Seuran pikkujoulut kaikilla ryhmillä Paukkulassa klo 18.00-20.00: Ei harjoituksia ryhmillä K1, Voimistelukoulu 5-7-vuotiaat, Voimistelukoulu 8-12-vuotiaat sekä minirytmiset. Muilla ryhmillä harjoitukset ovat normaalisti
18.12.
- Ei harjoituksia rantakeitaalla (akron ryhmät)
22.12.
- Syyskausi päättyy
23.12-6.1.
- Joulutauko: ei harjoituksia. Valmentajat palaavat 7.1. työn touhuun.


Tarkempi kilpailuaikataulu löytyy liiton alaisista kilpailuista kisanet.fi -palvelusta täältä.
Leireistä ja muista tapahtumista informoidaan ryhmiä valmentajan toimesta kauden aikana.


Kumppanit

OP Suur-Savo

Tukijat

    

Yhteistyöverkosto

Etelä-Savon Liikunta ry      Suomen voimisteluliitto   Piruetti logo ovaali     Gymnastica Sport